66400    ​Kimberly Sue Mills Endowment
​66423    ​Biology Department Endowment
​66487    ​Arthur Loren Kontio Endowment
​66500    ​Nicholas and Mabel Cuthbert Endowment
​66587    ​Daniel E. and Mildred G. Wujek Endowed Award
​66604    ​Marion I. Whitney Endowment
66617    ​Frank D. and M. Virjean Johnson Endowed Award
66677    ​Claudia B. Douglass Science Education Endowment
​66774    ​Maurice H. Chapin Pre-Medicine Endowed Award
​66825    ​Pre-Medicine and Osteopathic Society
​9100001    ​Biology
​9200008    ​Biology Discretionary - Miscellaneous equipment, Research
​9200028    ​Water Research Development
​9200029    ​Defenders of Wildlife Research
​9200041    ​Michigan Water Research Projects
​9300007    ​ATCG Lab
66452    ​Greg and Antoinette Rickle Endowment
​66488    ​Wendell and Marcia Dilling Endowment
​66593    ​Robert E. and Cordelia B. Kohrman Endowed Award
66617    ​Frank D. and M. Virjean Johnson Endowed Award
66628    ​Paul Cratin Physics/Chemistry Graduate Student Scholarship
​66629    ​Malcolm H. Filson Endowed Scholarship
​66718    ​Vicky Cobb Endowed Award
​66762    ​Barbara Leiting-O'Connell Family Endowment
​66768    ​Fran and Jim Falender Endowment
​9200004    ​Chemistry Research
​9200005    ​Organometallics
​66347    ​Biological Station Endowment
​66458    ​Biological Station Research Endowment
​66526    ​Raymond E. Hampton Biology Endowment
​66554    ​Norvall C. and Evelyn Gagnon Bovee Endowment
​66732    ​Gilbert and Kay Starks Endowment
​66780    ​Suzanne and Raymond Baber, Jr. Endowment
​66792    ​Roy and Alice Burlington Beaver Island Endowment
​66813    ​Corey Paul Woiteshek Beaver Island Endowment
​9400024    ​Friends of CMUBS
​64654    ​Karolak Software Engineering Award
​66401    ​Harold W. and Dorothy V. Zeoli Endowment
​66428    ​Leonard and Betty Summers Endowment
​66527    ​Computer Science Endowment
​66812    ​Roger and Kay Lee Endowment in Computer Science
​9100004    ​Computer Science
​9200022    ​Computer Science Research Fund
​9300036    ​Database and Systems Group
​9400040    ​Pearce Computer Center
​9500017    ​Computer Science Student Activity Fund
66421    ​Science and Technology Equipment Initiative
​66427    ​Neithercut Endowment
​66710    ​Martin T. Steinbis Endowment
​66731    ​CME Mitsuba Endowment
​66756    ​Curtis and Pat White Botanical Garden Endowment
​66801    ​Fabiano Botanical Garden Endowment
​67008    ​Friends of Fabiano Botanical Garden
​9100053    ​College of Science and Technology Excellence Enhancement
​9200052    ​CELISA Lab
​9400026    ​Friends of Neithercut Woodland
​9400041    ​Support for Student Research/Travel
​9100057    ​Environmental Studies Development, Research and Scholarships
66333    ​Hubert Dixon Crider Endowment
​66370    ​Thomas S. Knapp Endowment
​66440    ​Ole H. Kristofferson Endowment
​66616    ​Wayne E. Moore Field Trip Endowment
​66717    ​Wayne E. and Ethel P. Moore Endowment
​9100035    ​Earth and Atmospheric Sciences Discretionary
​9100035    ​Meteorology Student Research and Travel (17565)
​9100035    ​Geology Student Research and Travel (17440)
66360    ​Stephenson Engineering Endowment
​66378    ​Slater/John Endowment
​66438    ​Myron and Hazel Georgia Endowment
​66534    ​Frank and Virginia Irgang Endowment
​66706    ​Engineering and Technology Endowment
​66712    ​Christman Company Endowment
​66731    ​CME Mitsuba Scholarship
​9100003    ​School of Engineering and Technology
​9200009    ​SET-SAE Projects
​9200019    ​ET Indirects
​9200055    ​Formula One Project
66312    ​Charles Warren and Denzil Slentz Thornthwaite Endowment
​66455    ​Geography Endowment
​66473    ​Clarence W. Olmstead Endowment
​66598    ​CMU Geography Education Endowment
​66654    ​Hugh Calkins Endowed Scholarship
​9100002    ​Geography
​9100032    ​Geography Discretionary
​9100058    ​MGA: Teacher Consultants
6630006    ​Dr. Frederick and Lois Kabbe Endowment
​66319    ​Cleon C. Richtmeyer Endowment
​66486    ​Edward H. and Stephen H. Whitmore Endowment
​66519    ​Lester H. and Jack D. Serier Endowment
​66694    ​Richard and Karen St. Andre Endowment
​66738    ​Frank and Rita Jozefaciuk & Irene Rutkowski Endowment
​66739    ​William and Delores Miller Endowment
​66790    ​Miles Actuarial Award
​66791    ​Arnold Ham​mel KME Endowment
​66819    ​Fleming Endowment in Mathematics
​66872    ​Sepanski Endowed Award in Mathematics
​66898    ​Nikoline Bye Endowed Award
​9100054    ​Mathematics Enhancement
66245    ​Gerald Riseley Annuity
​66411    ​Kenneth W. and Margaret Cuff Saunders Endowment
​66513    ​Leon McDermott Physics Endowment
​66585    ​Kenneth Wright Physics Endowment
66617    ​Frank D. and M. Virjean Johnson Endowed Award
66736    ​Suzanne Rae Bisard Elementary Science Endowment
​66884    ​David H. Current Endowment
​9100005    ​Physics
​9100047    ​Physics Discretionary